Petrinja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Petrinjë
Петрино
Fshat
Vendndodhja
Petrinjë is located in Maqedonia e Veriut
Petrinjë
Petrinjë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Resnjë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Prespë e Sipërme
Lartësia 970 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 6′ 13″ Veri

20° 56′ 46″ Lindje

Petrinjë, (maqedonisht: Петрино/Petrino) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]