Rrajca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rrajcë
Рајца
Fshat
noform
Vendndodhja
Rrajcë is located in Maqedonia e Veriut
Rrajcë
Rrajcë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Resnjë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Prespë e Madhe
Lartësia 1006 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 0′ 8″ Veri

21° 3′ 43″ Lindje

Popullsia 66 banorë (2002)

Rrajcë, (maqedonisht: Рајца/Rajca) ёёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Demografia

Sipas regjistrimit të popullsisë të vitit 2002, fshati kishte 66 banorë maqedonas.[1]

Burimet

Lidhje të jashtme