Dallime mes rishikimeve të "DigitAlb"

Jump to navigation Jump to search
11 bytes added ,  3 vjet më parë
Shtova Qytetet ku ka sinjal tokesor
(U kthye versioni 1800608 i bërë nga 1l2l3k (diskutimet))
(Shtova Qytetet ku ka sinjal tokesor)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
[[File:Digitalb logo.svg|thumb|Shenja Dalluese e Digitalb.]]
 
'''DigitAlb''' është platformë dixhitale satelitore dhe tokësore [[Shqiptare]] nga DigitAlb Sh.A.{{citim i duhur}}. DigitAlb, filloi transmetimet më [[15 korrik]] të vitit [[2004]], dhe mbulon me sinjal dixhital tokësor qytetet kryesore të Shqipërisë : [[Berat]], [[Tiranë]], [[Durrës]], [[Krujë]], [[Elbasan]], [[Vlorë]], [[Shkodër]] {{citim i duhur}}, Korce, Pogradec, Fier. Lushnje etj.
 
Në [[dhjetor]] të vitit [[2007]] DigitALB implementon në platformën satelitore të ekzistueshme transmetimin [[HDTV]].
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve