Stenja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Stenjë
Стење
Fshat
noform
Vendndodhja
Stenjë is located in Maqedonia e Veriut
Stenjë
Stenjë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Resnjë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Prespë e Sipërme
Lartësia 1063 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 55′ 60″ Veri

20° 55′ 0″ Lindje

Popullsia 438 banorë (2002)

Stenjë, (maqedonisht: Стење/Stenje) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë të vitit 2002 fshati kishte 438 banorë maqedonas.[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]