Ardeoani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Ardeoani
Komunë
Vendndodhja
Ardeoani (Rumania)
Ardeoani
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema Qarku Bacău
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 27.51 [1] km2
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Ardeoani, Dianca, Ilieşti, Leontineşti
Koordinatat 46° 32′ 0″ Veri

26° 36′ 0″ Lindje

Demografia
Popullsia 2520 [2] banorë

Ardeoani është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 2520 banorësh dhe sipërfaqe 27.51 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Ardeoani, Dianca, Ilieşti, Leontineşti.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)