Gura Văii

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Gura Văii
Komunë
Vendndodhja
Gura Văii (Rumania)
Gura Văii
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema Qarku Bacău
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 68,08 [1] km2
Nr. fshatrave 6
Fshatrat Capăta, Dumbrava, Gura Văii, Motuceşti, Păltinata, Temelia
Koordinatat 46° 16′ 0″ Veri

26° 49′ 0″ Lindje

Demografia
Popullsia 6183 [2] banorë

Gura Văii është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 6183 banorësh dhe sipërfaqe 68,08 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Capăta, Dumbrava, Gura Văii, Motuceşti, Păltinata, Temelia.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)