Săuceşti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Săuceşti
Komunë
Vendndodhja
Săuceşti (Rumania)
Săuceşti
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema Qarku Bacău
Demografia
Popullsia 4780 [1] banorë

Săuceşti është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 4780 banorësh dhe sipërfaqe km². Komuna është formuar nga bashkimi i fshatrave: .

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)