Berzunţi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Berzunţi
Komunë
Vendndodhja
Berzunţi (Rumania)
Berzunţi
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema Qarku Bacău
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Berzunţi, Buda dhe Dragomi
Koordinatat 46° 24′ 0″ Veri

26° 38′ 0″ Lindje

Demografia
Popullsia 5380 [1] banorë

Berzunţi është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 5380 banorësh. Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Berzunţi, Buda dhe Dragomi.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)