Târgu Trotuş

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Târgu Trotuş
Komunë
Vendndodhja
Târgu Trotuş (Rumania)
Târgu Trotuş
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema Qarku Bacău
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 32.10 [1] km2
Kodi Postal 607630
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Târgu Trotuş, Tuta, Viişoara
Demografia
Popullsia 5598 [2] banorë
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare

Târgu Trotuş është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 5598 banorësh dhe sipërfaqe 32.10 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Târgu Trotuş, Tuta, Viişoara.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)