Tătărăşti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Tătărăşti
Komunë
Vendndodhja
Tătărăşti (Rumania)
Tătărăşti
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema Qarku Bacău
Kodi Postal 607620
Nr. fshatrave 7
Fshatrat Cornii de Jos, Cornii de Sus, Drăgeşti, Gherdana, Giurgeni, Tătărăşti dhe Ungureni
Demografia
Popullsia 2575 [1] banorë

Tătărăşti është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 2575 banorësh dhe sipërfaqe km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Cornii de Jos, Cornii de Sus, Drăgeşti, Gherdana, Giurgeni, Tătărăşti dhe Ungureni.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)