Valea Seacă (Bacău)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Valea Seacă
Komunë
Vendndodhja
Valea Seacă (Rumania)
Valea Seacă
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema Qarku Bacău
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 23.00 [1] km2
Kodi Postal 607660
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Cucova e Valea Seacă
Demografia
Popullsia 4130 [2] banorë

Valea Seacă është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 4130 banorësh dhe sipërfaqe 23.00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Cucova e Valea Seacă.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)