Corbasca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Corbasca
Komunë
Vendndodhja
Corbasca (Rumania)
Corbasca
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema Qarku Bacău
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 34,72 [1] km2
Nr. fshatrave 7
Fshatrat Băcioiu, Corbasca, Marvila, Pogleţ, Rogoaza, Scărişoara, Vâlcele
Koordinatat 46° 34′ 0″ Veri

27° 18′ 0″ Lindje

Demografia
Popullsia 5792 [2] banorë

Corbasca është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 5792 banorësh dhe sipërfaqe 34,72 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Băcioiu, Corbasca, Marvila, Pogleţ, Rogoaza, Scărişoara, Vâlcele.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)