Podu Turcului

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Podu Turcului
Komunë
Vendndodhja
Podu Turcului (Rumania)
Podu Turcului
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema Qarku Bacău
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 89,46 [1] km2
Nr. fshatrave 10
Fshatrat Băltăneşti, Căbeşti, Fichipeşti, Giurgioana, Hanţa, Lehancea, Plopu, Podu Turcului, Răcuşana, Sirbi
Koordinatat 46° 12′ 0″ Veri

27° 23′ 0″ Lindje

Demografia
Popullsia 5,072 [2] banorë

Podu Turcului është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 5,072 banorësh dhe sipërfaqe 89,46 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 10 fshatrave: Băltăneşti, Căbeşti, Fichipeşti, Giurgioana, Hanţa, Lehancea, Plopu, Podu Turcului, Răcuşana, Sirbi.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)