Stănişeşti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Stănişeşti
Komunë
Vendndodhja
Stănişeşti (Rumania)
Stănişeşti
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema Qarku Bacău
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 62.30 [1] km2
Nr. fshatrave 9
Fshatrat Baloteşti, Belciuneasa, Beneşti, Crăieşti, Gorgheşti, Slobozia, Slobozia Noua, Stănişeşti, Văleni
Demografia
Popullsia 4747 [2] banorë

Stănişeşti është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 4747 banorësh dhe sipërfaqe 62.30 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 9 fshatrave: Baloteşti, Belciuneasa, Beneşti, Crăieşti, Gorgheşti, Slobozia, Slobozia Noua, Stănişeşti, Văleni.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)