Dofteana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Dofteana
Komunë
Vendndodhja
Dofteana (Rumania)
Dofteana
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema Qarku Bacău
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Cucuieţi, Dofteana, Hăgheac, Larga, Ştefan cel Mare
Koordinatat 46° 19′ 0″ Veri

26° 31′ 0″ Lindje

Demografia
Popullsia 11 201 [1] banorë

Dofteana është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 11 201 banorësh dhe sipërfaqe km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Cucuieţi, Dofteana, Hăgheac, Larga, Ştefan cel Mare.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)