Racova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Racova
Komunë
Vendndodhja
Racova (Rumania)
Racova
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema Qarku Bacău
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 33,96 [1] km2
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Gura Văii, Hălmaciu, Ilieşi, Racova
Koordinatat 46° 42′ 0″ Veri

26° 45′ 0″ Lindje

Demografia
Popullsia 3,466 [2] banorë

Racova është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 3,466 banorësh dhe sipërfaqe 33,96 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Gura Văii, Hălmaciu, Ilieşi, Racova.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)