Filipeni (Bacău)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Filipeni (Bacău)
Komunë
Vendndodhja
Filipeni (Bacău) (Rumania)
Filipeni (Bacău)
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema Qarku Bacău
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 73,69 [1] km2
Nr. fshatrave 8
Fshatrat Bălaia, Brad, Filipeni, Frunteşti, Mărăşti, Pădureni, Slobozia and Valea Boţului
Koordinatat 46° 31′ 0″ Veri

27° 10′ 0″ Lindje

Demografia
Popullsia 2326 [2] banorë

Filipeni (Bacău) është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 2326 banorësh dhe sipërfaqe 73,69 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 8 fshatrave: Bălaia, Brad, Filipeni, Frunteşti, Mărăşti, Pădureni, Slobozia and Valea Boţului.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)