Hemeiuş

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Hemeiuş
Komunë
Vendndodhja
Hemeiuş (Rumania)
Hemeiuş
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema Qarku Bacău
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Fântânele, Hemeiuş dhe Lilieci
Koordinatat 46° 37′ 0″ Veri

26° 51′ 0″ Lindje

Demografia
Popullsia 4387 [1] banorë

Hemeiuş është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 4387 banorësh. Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Fântânele, Hemeiuş dhe Lilieci.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)