Iteşti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Iteşti
Komunë
Vendndodhja
Iteşti (Rumania)
Iteşti
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema Qarku Bacău
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 36,20 [1] km2
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Ciumaşi, Dumbrava, Făgeţel, Iteşti
Koordinatat 46° 39′ 0″ Veri

26° 52′ 0″ Lindje

Demografia
Popullsia 1.509 [2] banorë

Iteşti është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 1.509 banorësh dhe sipërfaqe 36,20 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Ciumaşi, Dumbrava, Făgeţel, Iteşti.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)