Lipova (Bacău)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Lipova (Bacău)
Komunë
Vendndodhja
Lipova (Bacău) (Rumania)
Lipova (Bacău)
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema Qarku Bacău
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja  ? [1] km2
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Lipova, Mâlosu, Satu Nou, Valea Caselor, Valea Hogei
Koordinatat 46° 43′ 0″ Veri

27° 14′ 0″ Lindje

Demografia
Popullsia 2.936 [2] banorë

Lipova (Bacău) është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 2.936 banorësh dhe sipërfaqe ? km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Lipova, Mâlosu, Satu Nou, Valea Caselor, Valea Hogei.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)