Zemeş

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Zemeş
Komunë
Vendndodhja
Zemeş (Rumania)
Zemeş
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema Qarku Bacău
Kodi Postal 607690
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Bolătău, Chilii, Modârzău, Pietrosu, Zemeş
Demografia
Popullsia 5119 [1] banorë

Zemeş është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 5119 banorësh dhe sipërfaqe km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Bolătău, Chilii, Modârzău, Pietrosu, Zemeş.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)