Coţofăneşti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Coţofăneşti
Komunë
Vendndodhja
Coţofăneşti (Rumania)
Coţofăneşti
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema Qarku Bacău
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja ~70.1 [1] km2
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Bâlca, Borşani, Coţofăneşti, Tămăşoaia
Koordinatat 46° 09′ 0″ Veri

26° 58′ 0″ Lindje

Demografia
Popullsia 3297 [2] banorë

Coţofăneşti është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 3297 banorësh dhe sipërfaqe ~70.1 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Bâlca, Borşani, Coţofăneşti, Tămăşoaia.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)