Livezi (Bacău)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Livezi (Bacău)
Komunë
Vendndodhja
Livezi (Bacău) (Rumania)
Livezi (Bacău)
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema Qarku Bacău
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 57,29 [1] km2
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Bălăneasa, Livezi, Orăşa, Poiana, Prăjoaia, Scăriga
Koordinatat 46° 24′ 0″ Veri

26° 44′ 0″ Lindje

Demografia
Popullsia 5.350 [2] banorë

Livezi (Bacău) është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 5.350 banorësh dhe sipërfaqe 57,29 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Bălăneasa, Livezi, Orăşa, Poiana, Prăjoaia, Scăriga.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)