Dashnor Bajaziti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dashnor Bajaziti
Të dhëna personale
Datëlindja 4 janar 1955
Vendlindja Kavajë, Shqipëri
Pozicioni sulmues
Klubet e të rinjve
Vitet Klubi
Besa Kavajë
Klube profesioniste
Vitet Klubi Ndeshje (Gola)
1977-1988 Besa Kavajë
Kombëtarja
Vitet Shteti Ndeshje (Gola)
1978-1984 Shqipëria 5


Dashnor Bajaziti (i lindur më 4 janar 1955) është një ish-futbollist shqiptar i cili ka luajtur si sulmues për Klubin Sportiv Besa të qytetit të Kavajës dhe me Skuadrën Kombëtare të Futbollit të Shqipërisë. Ai ishte dy herë golashënuesi më i mirë i Kategorisë së Parë (sot Kategoria Superiore) në Shqipëri. Pas karrierës së tij si futbollist, Bajaziti shërbeu si trajner i Besës në vitet 1985-1988.