Ecija

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Écija
Komunë
noform
Kulla e kishës Santa Maria
Stema_figuraBandera de Écija (Sevilla).svg
Vendndodhja
Écija is located in Spanjë
Écija
Écija

Koordinatat: 37°32′V 5°5′P / 37.533°V 5.083°P / 37.533; -5.083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Seville
Qarku
Kryetari i Bashkisë Ricardo Gil-Toresano Riego (2011-)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 978.73 km2
Popullsia 40863 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 41400
Faqja Zyrtare www.ecija.es


Écija është një komunëSpanjë, e vendosur në provincën Seville, në Andalusia. Écija ka 40863 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 978.73 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]