Hammarland

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hammarland
Hammarlands kommun
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Hammarland is located in Finlanda
Hammarland
Hammarland
Vendndodhja e Hammarland në Finlandë

Koordinatat: 60°13′V 19°44′L / 60.217°V 19.733°L / 60.217; 19.733

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ishujt Oland
Provinca Ishujt Oland
Kryetari i komunës Kurt Carlsson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1,223.01 [1] km2
Popullsia 1,522 [2] banorë
Dendësia 11.02 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.hammarland.ax

Hammarland (Hammarlands kommun), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Ishujt Oland, dhe është pjesë e rajonit Ishujt Oland.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali origjinali më 3 mars 2016. Marrë më 17 korrik 2015.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Hammarland – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Stampa:WWT