Lemland

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lemland
Lemlands kommun
Komunë
noform
Kisha mesjetare e Lemland.
Stema_figura
Vendndodhja
Lemland is located in Finlanda
Lemland
Lemland
Vendndodhja e Lemland në Finlandë

Koordinatat: 60°4.2′V 20°5.2′L / 60.0700°V 20.0867°L / 60.0700; 20.0867

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ishujt Oland
Provinca Ishujt Oland
Kryetari i komunës Mikael Smeds
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.lemland.ax


Lemland (suedisht: Lemlands kommun), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Ishujt Oland, dhe është pjesë e rajonit Ishujt Oland.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]