Saltvik

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saltvik
Qytet
Vendndodhja
Saltvik is located in Finlanda
Saltvik
Saltvik

Koordinatat: 60°16.5′V 20°3.5′L / 60.2750°V 20.0583°L / 60.2750; 20.0583

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ishujt Oland
Provinca Ishujt Oland
Kryetari i komunës Ben-Erik Alm
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3


Saltvik (suedisht: Saltviks kommun), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Ishujt Oland, dhe është pjesë e rajonit Ishujt Oland.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]