Sottunga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sottunga
Sottunga kommun
Komunë
noform
The southern end of Storsottunga as seen from a passing ferry in 2004
Stema_figura
Vendndodhja
Sottunga is located in Finlanda
Sottunga
Sottunga
Vendndodhja e Sottunga në Finlandë

Koordinatat: 60°8′V 20°40′L / 60.133°V 20.667°L / 60.133; 20.667

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ishujt Oland
Provinca Ishujt Oland
Kryetari i komunës Kennet Lundström
Të dhëna të tjera
Themelimi 1959
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.sottunga.ax


Sottunga (Sottunga kommun), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Ishujt Oland, dhe është pjesë e rajonit Ishujt Oland.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]