Föglö

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Föglö
Föglö kommun
Komunë
noform
Kisha e Föglö
Stema_figura
Vendndodhja
Föglö is located in Finlanda
Föglö
Föglö
Vendndodhja e Föglö në Finlandë

Koordinatat: 60°1′50″V 20°23′15″L / 60.03056°V 20.38750°L / 60.03056; 20.38750

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ishujt Oland
Provinca Ishujt Oland
Kryetari i komunës Niklas Eriksson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1,869.02 [1] km2
Popullsia 564 [2] banorë
Dendësia 4.18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Koordinatat 60° 1′ 50″ Veri

20° 23′ 15″ Lindje

Faqja Zyrtare www.foglo.ax

Föglö (suedisht: Föglö kommun), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Ishujt Oland, dhe është pjesë e rajonit Ishujt Oland.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali më 11 korrik 2015. Marrë më 25 dhjetor 2015. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Föglö – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale