Kumlinge

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kumlinge
Kumlinges kommun
Komunë
noform
Kisha e Kumlinge
Stema_figura
Vendndodhja
Kumlinge is located in Finlanda
Kumlinge
Kumlinge
Vendndodhja e Kumlinge në Finlandë

Koordinatat: 60°15.5′V 20°46.7′L / 60.2583°V 20.7783°L / 60.2583; 20.7783

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ishujt Oland
Provinca Ishujt Oland
Kryetari i komunës Jim Eriksson
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.kumlinge.ax

Kumlinge (suedisht: Kumlinges kommun), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Ishujt Oland, dhe është pjesë e rajonit Ishujt Oland.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]