Geta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Geta
Geta kommun
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Geta is located in Finlanda
Geta
Geta
Vendndodhja e Geta në Finlandë

Koordinatat: 60°22.5′V 19°51′L / 60.3750°V 19.850°L / 60.3750; 19.850

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ishujt Oland
Provinca Ishujt Oland
Kryetari i komunës Erik Brunström
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 606.48 [1] km2
Popullsia 496 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.geta.ax

Geta (suedisht: Geta kommun), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Ishujt Oland, dhe është pjesë e rajonit Ishujt Oland.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali më 11 korrik 2015. Marrë më 18 dhjetor 2015. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Geta – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale