Vårdö

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vörå
Vörå kommunVöyrin kunta
Komunë
noform
" "
Stema_figura
Vendndodhja
Vörå is located in Finlanda
Vörå
Vörå
Vendndodhja e Vörå në Finlandë

Koordinatat: 63°8′V 22°15′L / 63.133°V 22.250°L / 63.133; 22.250

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ostrobothnia
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Christina Båssar
Të dhëna të tjera
Themelimi 1868 (Vörå)
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare "www.vora.fi

Vörå (suedisht: Vörå kommunfinlandisht: Vöyrin kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]