Finström

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Finström
Finströms kommun
Komunë
noform
shkollë e mesme në Åland
Stema_figura
Vendndodhja
Finström is located in Finlanda
Finström
Finström
Vendndodhja e Finström në Finlandë

Koordinatat: 60°14′V 19°59.5′L / 60.233°V 19.9917°L / 60.233; 19.9917

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ishujt Oland
Provinca Ishujt Oland
Kryetari i komunës Katarina Sundberg
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 172.48[1] km2
Popullsia 2,547[2] banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.finstrom.ax

Finström (suedisht: Finströms kommun), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Ishujt Oland, dhe është pjesë e rajonit Ishujt Oland.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015". Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali origjinali më 3 mars 2016. Marrë më 17 korrik 2015. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:WWT