Kantoni Anses-d'Arlet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Anses-d'Arlet
kanton
Popullsia
 • Total3.832

Kantoni Anses-d'Arlet (frëngjisht: Canton des Anses-d'Arlet) është një kantondepartamentin Martinique, rajonin MartiniqueFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Les Anses-d'Arlet. Ka sipërfaqe 25.92km2 dhe popullsi 3832 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Anses-d'Arlet aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008 - 2014 - Eugène Larcher

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]