Jump to content

Kantoni Bourgueil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Bourgueil
kanton
Popullsia
 • Gjithsej11.715

Kantoni Bourgueil (frëngjisht: Canton de Bourgueil) është një kantondepartamentin Indre-et-Loire, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bourgueil. Ka sipërfaqe 220km2 dhe popullsi 11715 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bourgueil aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Pierre Junges

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]