Kantoni Joué-lès-Tours-Nord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Joué-lès-Tours-Nord
Canton Joué-lès-Tours-Nord
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Indre-et-Loire
Arrondissement Tours
Kryeqëndra Joué-lès-Tours
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 17.600 banorë 2007
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3728

Kantoni Joué-lès-Tours-Nord (frëngjisht: Canton de Joué-lès-Tours-Nord) është një kantondepartamentin Indre-et-Loire, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Joué-lès-Tours. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 17600 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Joué-lès-Tours-Nord aktualisht përbëhet nga Pjesë e Joué-lès-Tours komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Marie-Dominique Boisseau

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]