Jump to content

Kantoni Tours-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Tours-Est
kanton
Popullsia
 • Gjithsej19.350

Kantoni Tours-Est (frëngjisht: Canton de Tours-Est) është një kantondepartamentin Indre-et-Loire, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Tours. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 19350 banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Tours-Est aktualisht përbëhet nga Partie de Tours komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  • 2011-2014 - Christophe Boulanger

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]