Kantoni Neuillé-Pont-Pierre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Neuillé-Pont-Pierre
kanton
Popullsia
 • Gjithsej13.353

Kantoni Neuillé-Pont-Pierre (frëngjisht: Canton de Neuillé-Pont-Pierre) është një kantondepartamentin Indre-et-Loire, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Neuillé-Pont-Pierre. Ka sipërfaqe 253km2 dhe popullsi 13353 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Neuillé-Pont-Pierre aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Dominique Lachaud

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]