Kantoni Joué-lès-Tours-Sud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Joué-lès-Tours-Sud
kanton
Popullsia
 • Gjithsej18.236

Kantoni Joué-lès-Tours-Sud (frëngjisht: Canton de Joué-lès-Tours-Sud) është një kantondepartamentin Indre-et-Loire, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Joué-lès-Tours. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 18236 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Joué-lès-Tours-Sud aktualisht përbëhet nga Pjesë e Joué-lès-Tours komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Philippe Le Breton

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]