Kantoni Saint-Cyr-sur-Loire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Cyr-sur-Loire
Canton Saint-Cyr-sur-Loire
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Indre-et-Loire
Arrondissement Tours
Kryeqëndra Saint-Cyr-sur-Loire
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 13,5 km2
Popullsia 15.975 banorë 2007
Dendësia 1.183,33 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3729

Kantoni Saint-Cyr-sur-Loire (frëngjisht: Canton de Saint-Cyr-sur-Loire) është një kantondepartamentin Indre-et-Loire, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Cyr-sur-Loire. Ka sipërfaqe 13.5km2 dhe popullsi 15975 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Cyr-sur-Loire aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Jean-Yves Couteau

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]