Kantoni Champs-sur-Tarentaine-Marchal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Champs-sur-Tarentaine-Marchal
Canton de Champs-sur-Tarentaine-Marchal
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Cantal
Arrondissement Mauriac
Kryeqëndra Champs-sur-Tarentaine-Marchal
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 138,04 km2
Popullsia 2.750 banorë 2010
Dendësia 19,92 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1504

Kantoni Champs-sur-Tarentaine-Marchal (frëngjisht: Canton de Champs-sur-Tarentaine-Marchal) është një kantondepartamentin Cantal, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Champs-sur-Tarentaine-Marchal. Ka sipërfaqe 138.04km2 dhe popullsi 2750 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Champs-sur-Tarentaine-Marchal aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]