Kantoni Aurillac-2

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Aurillac-2
canton d'Aurillac-2
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Cantal
Arrondissement Arrondissement d'Aurillac
Kryeqëndra Aurillac
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 10.981 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1503

Kantoni Aurillac-2 (frëngjisht: Canton d'Aurillac-2) është një kantondepartamentin Cantal, rajonin Auvergne-Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Aurillac. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 10981 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Aurillac-2 aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]