Kantoni Chaudes-Aigues

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Chaudes-Aigues
canton de Chaudes-Aigues
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Cantal
Arrondissement Saint-Flour
Kryeqëndra Chaudes-Aigues
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 300,36 km2
Popullsia 2.433 banorë 2010
Dendësia 8,1 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1505

Kantoni Chaudes-Aigues (frëngjisht: Canton de Chaudes-Aigues) është një kantondepartamentin Cantal, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Chaudes-Aigues. Ka sipërfaqe 300.36km2 dhe popullsi 2433 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Chaudes-Aigues aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]