Kantoni Arpajon-sur-Cère

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Arpajon-sur-Cère
Canton d'Arpajon-sur-Cère
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Cantal
Arrondissement Aurillac
Kryeqëndra Arpajon-sur-Cère
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 142,27 km2
Popullsia 8.640 banorë 2010
Dendësia 60,73 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1526

Kantoni Arpajon-sur-Cère (frëngjisht: Canton d'Arpajon-sur-Cère) është një kantondepartamentin Cantal, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Arpajon-sur-Cère. Ka sipërfaqe 142.27km2 dhe popullsi 8640 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Arpajon-sur-Cère aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2004-2011 - Jean-Pierre Delpont

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]