Kantoni Vic-sur-Cère

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Vic-sur-Cère
Canton de Vic-sur-Cère
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Cantal
Arrondissement Aurillac
Kryeqëndra Vic-sur-Cère
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 258,34 km2
Popullsia 5.367 banorë 2010
Dendësia 20,77 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1523

Kantoni Vic-sur-Cère (frëngjisht: Canton de Vic-sur-Cère) është një kantondepartamentin Cantal, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vic-sur-Cère. Ka sipërfaqe 258.34km2 dhe popullsi 5367 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Vic-sur-Cère aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]