Kantoni Condat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Condat
canton de Condat
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Cantal
Arrondissement Saint-Flour
Kryeqëndra Condat
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 235,04 km2
Popullsia 2.514 banorë 2010
Dendësia 10,7 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1506

Kantoni Condat (frëngjisht: Canton de Condat) është një kantondepartamentin Cantal, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Condat. Ka sipërfaqe 235.04km2 dhe popullsi 2514 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Condat aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean Mage

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]