Kantoni Ruynes-en-Margeride

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Ruynes-en-Margeride
Canton de Ruynes-en-Margeride
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Cantal
Arrondissement Saint-Flour
Kryeqëndra Ruynes-en-Margeride
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 271,92 km2
Popullsia 2.703 banorë 2010
Dendësia 9,94 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1516

Kantoni Ruynes-en-Margeride (frëngjisht: Canton de Ruynes-en-Margeride) është një kantondepartamentin Cantal, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Ruynes-en-Margeride. Ka sipërfaqe 271.92km2 dhe popullsi 2703 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Ruynes-en-Margeride aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]