Kantoni Jussac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Jussac
Canton de Jussac
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Cantal
Arrondissement Aurillac
Kryeqëndra Jussac
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 60,79 km2
Popullsia 5.790 banorë 2010
Dendësia 95,25 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1527

Kantoni Jussac (frëngjisht: Canton de Jussac) është një kantondepartamentin Cantal, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Jussac. Ka sipërfaqe 60.79km2 dhe popullsi 5790 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Jussac aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]