Kantoni François-1-Nord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni François-1-Nord
Canton du François-1-Nord
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Martinique
Departamenti Martinique
Arrondissement Le Marin
Kryeqëndra Le François
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 10.501 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 97213

Kantoni François-1-Nord (frëngjisht: Canton du François-1-Nord) është një kantondepartamentin Martinique, rajonin MartiniqueFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le François. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 10501 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni François-1-Nord aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008 - 2014 - Christiane Bauras

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]